INFORMACJE O FUNDACJI BEAR

Fundacja BEAR została powołana do życia 28 maja 2018 roku, a z dniem 19 czerwca  2018 roku została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem 0000737030. 

Ideą utworzenia Fundacji była profesjonalna szkółka narciarska, której celem jest rozwijanie różnych form kultury fizycznej w środowisku dzieci, młodzieży i dorosłych ze szczególnym uwzględnieniem narciarstwa zjazdowego, ale też rodzinnego uczestnictwa w uprawianiu sportu i aktywnym wypoczynku.

 

SALA TRENINGOWA – „TRENING SUCHY”

 

Dzięki dotacji wyposażona jest w specjalistyczny sprzęt sportowy, którego nie ma w ogólnodostępnych siłowniach na terenie na którym powstała fundacja. „Trening suchy” z wykorzystaniem między innymi symulatorów narciarskich pozwala nie tylko świetnie  przygotować się do sezonu narciarskiego, poprawić koordynację ruchową, kondycję i pracę mięśni, ale też zagwarantuje dobrą zabawę i zapewni rozrywkę dzieciom.

Trening na urządzeniu jakim jest Pro Ski Simulator przypomina prawdziwą jazdę na stoku, dzięki czemu każdy jest w stanie jak najlepiej przygotować się do nadchodzącego sezonu narciarskiego. Ćwiczenia na Pro Ski Simulator Professional pozwalają nie tylko na doskonalenie techniki jazdy, ale przede wszystkim na wypracowanie niesamowitej kondycji. Ciało staje się umięśnione i bardziej wytrzymałe, co jest oczywiście niezbędne podczas uprawiania sportu. Maszynka Ercolina Upper Body Power symuluje w niezwykle realistyczny sposób ruch w narciarstwie biegowym. Doskonale nadaje się do trenowania zarówno klasycznej, jak i dowolnej techniki. W/w sprzęt jest trudnodostępny w Polsce, a fundacja mając go w wyposażeniu umożliwia trening poza sezonem zimowym wielu Klubom Sportowym, zawodnikom i osobom indywidualnym.

 

WYJAZDY PLENEROWE POŁĄCZONE Z TRENINGIEM

 

Fundacja organizuje też wyjazdy plenerowe dla dzieci, młodzieży i rodzin. Podczas wyjazdów prowadzone są treningi, które polegają na ćwiczeniach z wykorzystaniem natury. Aktywność fizyczna w słoneczne dni zwiększa wydzielanie witaminy D, dzięki czemu wzmacnia się układ odpornościowy. Ćwiczenia na świeżym powietrzu pobudzają wytwarzanie serotoniny (hormonu szczęścia), system nerwowy działa sprawniej i jest się naładowanym naturalną pozytywną energią.

Plenerowe treningi rozwijają wyobraźnię, co z kolei wpływa korzystnie na kreatywność podczas codziennych obowiązków.

Treningi na świeżym powietrzu dają poczucie wolności. Nie jesteśmy ograniczeni zamkniętą przestrzenią, możemy wykorzystać każdy element otoczenia, biec tam, gdzie nogi poniosą.

 

TRENINGI NA ŚNIEGU, WYJAZDY NA ZAWODY

 

W sezonie zimowym organizowane są wyjazdy na narty dla dzieci, młodzieży i rodzin podczas których prowadzona jest:

 • nauka jady na nartach z podziałem na grupy wiekowe,
 • doskonalenie jazy na nartach z podziałem na stopień zaawansowania
 • trening zawodniczy w postaci jazdy po tyczkach treningowych przygotowujący do udziału w zawodach.

Zajęcia prowadzone są na podstawie programu szkoleniowego SITN PZN, który jako jedyny w Polsce podlega międzynarodowym rygorom wyznaczonym przez międzynarodowe organizacje zrzeszające związki instruktorów sportów śnieżnych.

 

OBOZY SPORTOWO – REKREACYJNE

 

 1. Zimowe

 

Podczas ferii zimowych organizowane są obozy sportowo - rekreacyjne. Oferta skierowana jest nie tylko dla  dzieci i młodzieży, ale także dla dorosłych i całych rodzin. Podczas obozów pod okiem wykwalifikowanych i doświadczonych instruktorów prowadzona jest nauka i doskonalenie jazdy na nartach.

Dodatkowo podczas obozów uczestnicy mogą:

 • poznać zasady doboru sprzętu i ekwipunku narciarskiego,
 • poznać zasady bezpieczeństwa na stoku,
 • zdobyć doświadczenie poznawcze, przeżyć pozwalających na minimalizację i likwidację znużenia, zmęczenia nauką szkolną i monotonią codziennie powtarzających się problemów i zadań,
 • poznać osobliwości przyrody, relaksu i autentycznego odpoczynku psychicznego,
 • wyrobić nawyk aktywnego wypoczywania, zaspokajania potrzeby relaksu, doskonalenia umysłu, ducha i ciała

 

 1. Letnie

 

Oferta obozów letnich jest z myślą nie tylko o dzieciach i młodzieży, ale też o całych rodzinach dla których sport stanowi życiową pasję. Każdy kto lubi sport, znajdzie właściwe dla siebie rozwiązanie. Są one świetnym rozwiązaniem dla osób chcących aktywnie spędzić czas oraz rozwinąć swoje sportowe umiejętności. Organizowane wyjazdy pozwalają uczestnikom wypełnić  niezbędną dawkę ruchu.  Udział dziecka w uprawianiu sportu ma olbrzymi wpływ na jego rozwój. Oprócz oczywistego waloru jakim jest rozwój sprawności fizycznej, zdrowia i wzmocnienia  organizmu duże znaczenie ma kształtowanie charakteru i postaw młodego człowieka.

Osoby regularnie uprawiające sport są nie tylko zdrowsze, ale także bardziej pewne siebie i lepiej radzą sobie z nawiązywaniem kontaktów z rówieśnikami. Ich opiekunowie doceniają zalety sportu i jego wpływ na pozytywną samoocenę, koncentrację i motywację.

Naszym celem jest zapewnienie uczestnikom wielu atrakcji, dobrej zabawy, niespodzianek a przede wszystkim profesjonalnie przeprowadzonych zajęć sportowych.

Każdy wyjazd będzie miał odpowiednio dobrany program, który łączy w sobie elementy sportu i nauki np. języka obcego czy tańca.

Podczas obozów każdy uczestnik posiądzie wiedzę i umiejętności związane nauką i doskonaleniem prawidłowego rozwoju sprawności fizycznej (postawa, koordynacja ruchowa itd.).

W trakcie poszczególnych obozów sportowych prowadzone będą zajęcia języków obcych (w zależności od zapotrzebowania rodzaju języka obcego) polegające głównie na rozmowach z neative speakerem, organizowaniu scenek sytuacyjnych w celu pozyskania umiejętności wykorzystania języka w praktyce.

Po zajęciach i chwili wytchnienia uczestnicy wyjazdów będą mogli skorzystać z bogatej oferty jaką są to m.in. gry i zabawy zespołowe, konkursy grupowe i indywidualne, gry terenowe, wycieczki krajoznawcze, dyskoteki itp.

 

WYCIECZKI ROWEROWE

 

Program wycieczek rowerowych proponuje ruch na świeżym powietrzu, możliwość rozwijania zainteresowań sportowych i turystycznych, forsuje przekonanie, że aktywność ruchowa powinna być utożsamiana ze zdrowiem. Dlatego tak ważne jest zaszczepienie  chęci do aktywnego uczestnictwa w różnych formach aktywności ruchowej.

Celem wycieczek rowerowych jest wychowanie młodego pokolenia tak, by dążyło do bycia kimś zdrowym, sprawnym, umiejącym organizować swój wolny czas, czerpiącym z tego radość życia i motywację do działania.

Jazda na rowerze to jedna z najlepszych form aktywności. Regularne przejażdżki przynoszą wymierne efekty zdrowotne, gdyż zwiększają wydolność organizmu. W krótkim czasie poprawia się ogólna sprawność fizyczna, sylwetka nabiera harmonijnych kształtów - co w przypadku nastolatków ma ogromne znaczenie. Przejażdżka to świetny relaks i skuteczny sposób na rozładowanie napięcia. Może być okazją aby aktywnie spędzić czas z rówieśnikami lub rodziną. Jazda na rowerze, jak z resztą każda forma aktywności fizycznej powoduje, że w organizmie rośnie poziom endorfin, a to sprawia, że poprawia się samopoczucie. Piękna cera, gładkie ciało, zgrabna sylwetka i dobry nastrój – to korzyści, jakie odnosi każdy, kto polubi dwa kółka.

Rower to także świetny środek lokomocji, w każdej chwili można się zatrzymać, odpocząć, zachwycić widokiem. Dzięki niemu uczestnicy wycieczek rowerowych uroki mogli naprawdę poznać uroki swoje „małej ojczyzny”.

 

WYNAJEM SALI TRENINGOWEJ

 

Sala jest wyposażona w profesjonalne urządzenia treningowe min:

 • maszynki ERCOLINE do ćwiczeń ramion
 • odstawowy Symulator narciarski - Pro Ski Simulator Basic
 • Symulator dla dzieci Basic MINI Ski Symulator
 • PH-G5-001 Maszyna Siłowa Life Fitness G5
 • GADJ Ławka LF Multi Adjustable Bench
 • UCMDAP Maszyna Siłowa Life Fitness Sig. CM Dual Adjustable Pulley
 • USCHWINN Rower spinningowy Schwinn Evolution

jest udostępniana przez 7 dni w tygodniu innym grupom treningowym Klubów Sportowych z powiatu jasielskiego, dzieciom ze szkół podstawowych i średnich z terenu Miasta Jasła i okolic w ramach lekcji WF, oraz osobom indywidualnym.

Jesienna słota i szybko zapadający zmrok mogą skutecznie zniechęcić do treningu na świeżym powietrzu. Przyrządy, dostępne na siłowniach, nie pozwolą natomiast na ćwiczenia doskonale imitujące bieg czy zjazd na nartach .