Nasze wyjazdowe marzenia

Podczas zajęć, które prowadzę dla dzieci i młodzieży, podpytywałam, czy mają jakieś marzenia związane z wyjazdami🧳. Oczywiście, każdy miał 😊. 

Zorganizowałam więc spotkanie, w trakcie którego, spisaliśmy✏️ nasze wyjazdy z marzeń. Wyjazd pociągiem🚂 nad polskie morze, na tor wyścigowy w Kielcach 🏎, do energylandii🎡, do kina📽, teatru 🎭, na koncert🎷🎺🎸🪕, w góry🗻, do legolandu, na lody do Krosna 🍦😊, to jedne z wielu wypisanych marzeń. Spisanie ich, było zdecydowanie najprostrzym elementem mojego pomysłu.

Pojawiło się niestety pytanie – skąd wziąć na to środki ?💰 Najłatwiej , byłoby pewnie poprosić o te środki rodziców, ale wszyscy dobrze zdajemy sobie sprawę z tego, jak wszystko drożeje w galopującym tempie, a zarobki wciąż stoją w miejscu.

Nawet dzieciaki są tego świadome, dlatego też zrodził się pomysł z ciekawą inicjatywą zebrania środków na „marzeniowe wyjazdy”… Mianowicie, musimy sobie sami na te marzenia zarobić. Przynajmniej w jakiejś części. Pomysł, ma wiele wymiarów.

Pierwszym, jest umożliwienie spędzenia czasu wolnego poza domem większemu gronu młodych ludzi. Pobudzenie energii życia🤸‍♀️🤸‍♂️ i podniesienie poziomu endorfin powodujących dobre samopoczucie. Wpływ na kreatywność, odporność, zbudowanie silnej osobowości😎 i walki z narastającymi lękami – efekt pandemii. Rozwiązanie części dolegliwości wynikającej z cyfrowego trybu życia.

Drugi wymiar, ma znaczenie dla rodziców👩‍❤️‍💋‍👨, których dzięki tej akcji odciążymy finansowo💲.

Trzeci, bardzo ważny – edukacyjny, ponieważ dzieci pracując i zarabiając na swój wyjazd bardziej docenią pracę rodziców, nabiorą większego szacunku do pieniądza. Zarobione pieniądze mają inną wartość niż te otrzymywane od rodziców. Młody człowiek 👧🧒będzie miał okazję poznać znaczenie pracy🧹 i może docenić trud, jaki wiąże się z zarabianiem.
I w ten oto sposób urodziła się akcja „marzeniowe wyjazdy” 😊🧸

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *